2020 jest dobry aby znaleźć dentystę w Cieszynie - Dla dentystów

gabinet stomatologiczny cieszyn

Zalety wybielania zębów w gabinecie stomatologicznym

Jednym z podstawowych zabiegów oferowanych w ramach stomatologii estetycznej jest wybielanie zębów. Istnieją dwie podstawowe metody wybielania zębów oferowane przez gabinety stomatologiczne, a są nim

2020 jest dobry aby  znaleźć dentystę w Cieszynie - Dla dentystów gabinet stomatologiczny cieszyn
i wybielanie nakładkowe oraz wybielanie gabinetowe. Wybielanie gabinetowe ma tą zaletę, że efekt jest niemal natychmiastowy i nie wymaga nakładania codziennie specjalnych żeli i szyn, jak w przypadku wybielania nakładkowego. Inną zaletą wybielania gabinetowego za pomocą specjalnej lampy jest uzyskanie efektu rozjaśnienia zębów o kilka tonów. Wybielanie gabinetowe odbywa się za pomocą specjalnej lampy, którą naświetla się nałożoną pastę wybielającą, dzięki czemu uzyskuje się trwały efekt rozjaśnienia szkliwa bez szkodliwej ingerencji w strukturę zęba. Ponadto efekt takiego wybielania utrzymuje się bardzo długo, a sama procedura trwa jedynie od 30 do 60 minut, co w porównaniu z innymi metodami jest dużo krótszym czasem uzyskania bielszych zębów. Przed wybielaniem zębów należy się umówić na wizytę kontrolną, która przygotuje nasze zęby na ten zabieg.


Przyczyny bólu zęba

Jak powszechnie wiadomo odczuwanie bólu nie jest najprzyjemniejszą rzeczą, którą może odczuwać człowiek, dlatego też z reguły za wszelką cenę staramy się unikać bólu. Warto jednak zdawać sobie sprawę z tego, że odczuwanie bólu ma jedną zasadniczą funkcję, a mianowicie jest nią informowanie, że z naszym ciałem coś jest nie tak. Bóle zębów są nieprzyjemnym odczuciem czuciowym i emocjonalnym, które powoduje pewien dyskomfort w okolicach szczęki oraz twarzy. Przyczyny bólów zębów mogą być różnorodne, najczęściej są jednak wywołane jakimś szkodliwym procesem patologicznym w obrębie zęba lub przyzębia. Przykładowym podłożem bólu zęba może być próchnica, zakażenie miazgi lub nadwrażliwość. Niezależnie jednak od przyczyny warto udać się do gabinetu stomatologicznego na wizytę kontrolną, ponieważ najczęściej bóle zębów mogą oznaczać różne problemy wymagające leczenia. Ból zębów jest wywołany przez różne bodźce bólowe, czy to mechaniczne, czy patofizjologiczne, które aktywują receptory bólowe na zakończeniach nerwowych.


Korona protetyczna

Protetyka jest jednym z wielu działów stomatologii, z zakresu której gabinety stomatologiczne oferują różne zabiegi. Jedną z usług wchodzących w zakres protetyki stomatologicznej jest wykonanie koron protetycznych. Korona w stomatologii jest to stałe uzupełnienie protetyczne, które odtwarza znaczny ubytek zęba. Korony mogą być wykonywane z różnych materiałów, takich jak stopy metalu, akryl, kompozyt lub ceramika. Gabinety stomatologiczne oferują wykonanie koron, często porcelanowych. Zabieg nakładania koron polega na osadzeniu trwałego uzupełnienia na oszlifowanych zębach, które mogą być zarówno martwe, jak i żywe. Korony porcelanowe są najczęściej stosowane w przypadku, gdy ząb jest dość mocno zniszczony i odbudowa materiałem kompozytowym nie jest wystarczająco mocna. Ponadto nałożenie koron znacząco poprawia estetykę zębów. Warto też wiedzieć, że korony dodatkowo wzmacniają zęby leczone kanałowo oraz umożliwiają przywrócenie właściwych warunków zgryzowych. Korony stomatologiczne można nakładać zarówno na zęby stałe, jak i mleczne.


Lekarz dentysta

Współcześnie istnieje wiele zawodów, do których wykonywania potrzebne są określone kwalifikacje. Jednymi z zawodów, które wymagają odbycia określonej edukacji żeby zdobyć prawa do ich wykonywania są wszelkie zawody medyczne. Stomatologia, która jest jednym z działów medycyny, również wymaga od kandydata ukończenia odpowiednich studiów, żeby mógł pracować jako lekarz dentysta. Stomatolog, inaczej nazywany także dentystą, zajmuje się leczeniem, profilaktyką oraz diagnozowaniem chorób zębów, jamy ustnej i okolic przyległych. Istnieje wiele specjalizacji stomatologicznych, które zajmują się określonym zakresem działań dotyczących stomatologii. Żeby zostać lekarzem dentystą konieczne jest ukończenie pięcioletnich studiów magisterskich, a pełne prawo do wykonywania zawodu dentysta otrzymuje po zdaniu specjalnego egzaminu. W zależności od wybranej na studiach specjalizacji lekarz dentysta może się zajmować danym działem stomatologii. Możliwe jest ukończenie kilku różnych specjalizacji poszerzających zakres wykonywanych obowiązków.



© 2019 http://dla-dentystow.studio7.waw.pl/